15 Haziran 2015 Pazartesi

Dipsiz Kuyu - Beklentiler vs Gerçekler #2

Daha önce ilişkilerdeki gerçeküstü beklentilerden bahsetmiştim birazcık, okumadıysanız sizi şöyle alalım. Tabi ki beklentileri boşa çıkanlar sadece kadınlar değil, erkeklerin de kadınlardan istediği ama gerçekleşmesi %0,01 ihtimal olan şeyler de yok değil :)

Benimle her türlü fast-foodu, kebabı, abur cuburu ye ama mükemmel bir vücudun olsun - Oldu canım, başka arzun. Biz de çok isterdik o homini gırtlak takılıp da kilo almayan kızlardan olmayı da senin için değil sadece. Siz gecenin ikisinde eve lahmacun söylediğinizde bizim de eşlik etmemizi beklemeyin bir zahmet. Ha benle ye iç dersen de o kiloları dert etmeyeceksin o zaman.


Hep güzel görün, iyi giyin ama hazırlanman kısa sürsün - Duştan çıktın, ne giyeceğine karar vermek yarım saat en iyi ihtimal, altına giyecek ayakkabıya hadi 10 dakikada karar verdin, çantaya 5. Eşyaları seçtiğin çantaya yerleştir, ııh olmadı bu çanta şunu kullanayım derken gitti bi 5 dakika daha. Sıra geldi saç-makyaja. Saçı toplayım zamandan kazanayım desen 10 dakika, makyajı abartmayım kapatıcı+maskara+allık+ruj yeter desek 10 dakika daha. Evden çıkabilirim nihayet 70 dakika sonunda! Hala bize hadi dışarı çıkalım der demez çıkabileceğimize inanan erkekler varsa diye şeyettim :p

Her haltı beraber yiyelim, kıçından ayrılmayım ama ciddi bir ilişkimiz olduğunu düşünme - İş çıkışı buluşalım, yemek yiyelim, eve gidelim, yatalım- uyuyalım, sabah seni işe bırakayım akşam arkadaşlarımlayken seni çağırayım, haftanın beş günü beraber takılalım.. Ne ilişki mi, yok canım biz öylesine takılıyoruz deme , kadını katil etme! 

Futbol izlerken konuşma, televizyonun önünden geçme - Nefes de almayım olur mu? Maç 90 dakika, arada da Rıdvan'la Gültekin'in maç arası yorumunu izliyoruz, oldu mu sana 120 dakika. Taş olsa çatlar, kanalı değiştir der. Bugün işte şu oldu, yok onun kocası bunu yapmış, yok bunun sevgilisi şunu almış der. Ay bu formayı çok aramışlar mı neden bu renk, hakem niye kart gösterdi, bu gol niye sayılmadı diye de sorar benden söylemesi.


Daha liste uzar gider de insaflı olayım dedim, sizin ekleme yapma hakkınız var tabi :)


11 yorum :

 1. Ne güzel de analiz etmişsin erkekleri:)

  YanıtlaSil
 2. Diğerlerinde haklı olabiliriz ama futbol konusuna katılamadım :) Her insanın çok keyif aldığı bir eylem var, onunki de futbol ise 1-2 saat gider kendi işlerimle ilgilenirim ne bileyim, zor değil.
  Ama yaşamayan bilemez misali futbol meraklısı bir eşim olmadığı için de böyle bol keseden sallıyor olabilirim :D
  O 1-2 saatler her güne yayılırsa belki benim de sabrım taşabilirdi. Ama en azından oyun meraklısı bir eşim olduğundan ve oyun oynarken ev yansa haberi olmayacağından dolayı az çok anladığımı düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dünya kupası benim kabusum ki futbol seven bir insanım ama o kadar katlanamıyorum :)
   aslında o kategoriye oyunu da dahil edebiliriz, sabah oturup akşama kadar başından kalkmıyor benimki de zira :)

   Sil
 3. Yemek konusunda söylediklerine +1!! Gece gece yenmeyecek o lahmacun arkadaş! (en azından az ötede yesin :'( )
  Hazırlanmam asgari 90dk., açsın eski maçlardan birini seyrediversin o ara :))
  Gültekin ile Rıdvan'ı dinlerken ben de çok eğleniyorum ama ona birşey demeyeceğim, maç konusunda da hiç arıza değilim :)
  En başlarda ilişki ciddi olmasın diyen ben olduğum için ona da birşey diyemiyorum :))
  Bir madde de ben ekliyorum o vakit, "hem sabahlara kadar gezelim tozalım hem de evimiz hep temiz hep düzenli olsun" - işte bunu beklemeyeceksin arkadaş, ev dediğin dağılır dağılır geri toplanır, hem dağılmışsa sebebinisenlegecegezenlereaçbirsor! diyerek Serdar abimizden bir alıntı yapmak isterim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi ya, dayanamıyorum ben o yerken sonra evlenince insan neden kilo alıyor :)

   son maddeye katılıyor, Serdar abimizin önünde saygıyla eğiliyorum :)))

   Sil
 4. Ya ya tabi.
  Başka diyesim geldi.

  Erkeklere laf edemem, adam doğal olsun diyoruz ama doğal davranınca da öküz diyoruz malum. Anlayış gösteriyorum sanırım.

  Ben benim yanımda istediğini giy ben yokken o kadar kısa giyme, oraya gitme demelerine gıcığım.
  Ben sana saygı ile yaklaşıyorsam sen de yaklaşacaksın arkadaş !
  Ha ona ayrı giyinilir ama dışarda giyinilmiş kıyafetler tamamen bana kalmalı. :)

  Hazırlanma konusunda pek 70 dakikalarım olmadı,
  ki işe gelirken 4 dakikada hazırlanmış,
  yeni uyanmış görüntümü üstümden atmış insanım pehh. :p

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bu zamana kadar kıyafetime karışan erkek olmadı ama çevremde dediğin türde öküz çok şekerim, haklısın :)

   işe gelirken ben de 5 dakikada çıkıyorum ama bir yere gidilecekse o hiç 5 dakika olmuyor ama :D

   Sil
  2. Ahh ahh ne dert var ya hıh.
   Tabii ya işe gelirken bir beklenti olmayınca :p

   Sil