2 Mart 2017 Perşembe

Sinameki Kürü Nasıl Yapılır?

Sinameki kürü uygulayarak, daha hızlı saç uzamasını sağlayabilirsiniz. Sizlere vereceğimiz sinameki maskesinin saçlarda uzatıcı etkisi olduğu pek çok kadın tarafından denenmiş ve onaylanmıştır. Bu kür ile saçlarınız ayda 4-5 cm kadar uzayacaktır. Saçların normal şartlarda ayda 1 cm uzadığını varsayacak olursak sinameki kürünün saçlarda ne kadar etkili olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur.

Sinamekinin Saça Faydaları Nelerdir?

Sinameki kürünü saçınıza düzenli bir şekilde kür olarak uyguladığınızda, saçınızı hızlı uzatmasının yanı sıra saçınızın çok daha canlı görünmesini sağlar. Saçı güçlendirir, kırıklıkların önüne geçer ve saç tellerini onarır.


Uzun saç kürü, saç uzatıcı kür ve saçı hızlı uzatma kürü arayan herkese sinameki kürünü öneriyoruz.

Sinameki Kürünün Hazırlanışı ve UygulanışıSinameki Kürü İçin Gerekli Olan Malzemeler;

     1 tutam sinameki
     1 çay bardağı su
     Yeteri kadar badem yağı
     1 adet bemiks ampul
     Başka eklemek istediğiniz doğal yağlar

Sinameki Kürünün Hazırlama Aşaması;

·         1 çay bardağı suyu cezveye doldurun ve ocağa koyun. Suya 1 tutam sinamekiyi ekleyin ve kaynayana kadar, orta ateşte bekleyin.

·         Kaynamaya başladıktan 1 dakika sonra ocağı kapatın ve 5 dakika boyunca demlenmesini bekleyin.

·         5 dakika sonra, demlenen sinamekiyi süzün ve yeteri kadar badem yağı ile 1 adet bemiks ampulü ekleyin. Eklemek istediğiniz başka doğal yağlar var ise onları da ekleyebilirsiniz. Ör: Zeytinyağı, argan yağı vs.

·         Artık kürümüz, saçlara uygulanmak üzere hazırdır.

Sinameki Kürünün Saça Uygulama Aşaması;

Sinameki kürünü saçlarınıza ellerinizle masaj yapar bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Ellerinizle saç diplerini hissetmeli ve kürü tüm saçınıza, saç derinize kadar uygulamalısınız. Uygulama işlemi yaklaşık 10 dakika yeterlidir. Sonrasında bu karışımın saçınızda beklenen etkiyi gösterebilmesi için 4 saat kadar beklemeniz gerekiyor. 4 saat sonrasında, saçınızı ılık suyla durulamalısınız.

Sinameki Kürü İle İlgili Diğer Önemli Notlar;

     Bu kürü 8 hafta boyunca haftada 1 defa olarak uygulamanız gerekiyor. Sonrasında ise saçlarınızın dinlenmesi için 2 hafta ara vermelisiniz.

     Kürün daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için kürü saçınıza uyguladıktan sonra, bekleme süresi boyunca saçınıza hijyenik bir poşet, sıcak havlu ve benzeri sarmanız yeterlidir.

     Saçlarınız kuruysa, bu küre menekşe yağı ve Hint yağı da eklemenizi öneriyoruz.


Konuk Yazar: Aloe veralı saç maskesi

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder