4 Kasım 2016 Cuma

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri İçin Yves Rocher'ye Göz Atın!

Eskiden tek derdim cildimi nemli tutmak ve kuruluktan muzradip bölgelerin pul pul dökülmesini engellemekti. Ama 30'lu yaşlara merhaba dememle birlikte yaşlanma karşıtı cilt bakımı daha fazla ilgimi çeker oldu.

Her ne kadar cildime iyi bakmaya çalışsam da düzensiz beslenme ve gerek iş gerekse günlük hayatta yaşadığım stresten olsa gerek cildimin daha da hassaslaştığını ve cansız göründüğünü düşünüyorum. Neyse ki kırışıklıklarım dert edilecek seviyede değil, henüz sadece göz altlarımda ince çizgiler mevcut.

Uzun zamandır ten makyajını özel günler haricinde tercih etmeme rağmen gözeneklerimin daha büyüdüğünü ve cildimin nefes alamadığını hissediyorum bazen. Neden cildimde bu kadar sorun yaşıyorum diye İnterneti didik didik aradım. Meğer cildimizin durumunu etkileyen ne çok faktör varmış. Mesela hava kirliliği, zorlu hava şartları, yorgunluk ve stres, cildin oksitlenmesine ve ışıltısını kaybetmesine neden oluyormuş. Açıkçası cildimin daha canlı görünmesi için ten makyajıyla geçici çözümler elde etmek yerine cilt bakım serumları ile kalıcı sonuçlar almaya niyetliyim.


Bu konuda deneyeceğim ilk ürün ise Yves Rocher Elixir'in yeni gençlik serumu. Bu serumu tercih edecek olmamın iki nedeni var biri: afloya özü içermesi ve detoks etkili olması.

Peki afloya cilt bakımı için neden önemli?  Afloya bitkisinin yapraklarının kalbinde Afloyol diye bitkiyi oksitlenmeye karşı koruyan ve bitkinin dış etkenlere karşı direnç göstermesini sağlayan bir molekül buluyor. Cilt bakım ürünlerinde kullanılan afloya özü ise cilt yapısının onarılmasına ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı oluyor.

%94'ten fazla doğal içeriğe sahip olan Yves Rocher Elixir'in yeni gençlik serumunu seçmemin diğer bir nedeni de 28 Ekim-30 Kasım tarihleri arasında bu ürünün kampanyalı fiyatı ile satılıyor olması.

Siz de cildinizi zorlu hava şartlarından ve stresten korumak istiyorsanız, Yves Rocher Elixir'in yeni gençlik serumuna bir şans verebilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder